Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Yunanistan Vize Bilgileri


180 günlük zaman dilimi içinde 90 günü aşmayacak şekilde yapılacak Yunanistan ziyaretleri için seyahat öncesinde Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi olan T.C. vatandaşlarının C tipi Yunanistan vizesi (Schengen vizesi) almaları zorunludur. Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), ve Hizmet (gri) pasaport sahipleri ise 180 günlük zaman dilimi için 90 günü aşmayacak ziyaretler için vizeden muaf tutulur. 

 

Yunanistan Vizesi için Gerekli Evraklar


1. Pasaport : Planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren 105 gün geçerlilik süresi (temdit) olan , vize basılabilecek en az karşılıklı 2 boş sayfası olan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.

2. Vize Başvuru Formu ( Vize bizim tarafımızdan alınacak ise başvuru formunda ad , soyad , adres , mail adresi , telefon , 37 ve son maddenin imzalanması yeterlidir. Diğer alanlar tarafımızca doldurulacaktır. )
18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına anne ve baba beraber imza atmak zorundadırlar. Yasal vasi ebeveynlerden biri olsa dahi, diğer ebeveynin de imzası gereklidir. İmzalanmamış formlar geçersiz sayılmaktadır.

3. İki adet , arka fon beyaz ve 3 aydan eski olmayan 3,5 x 4,5 cm ebatlarında, omuzların da göründüğü, gözlüksüz biyometrik fotoğraf . Yüze saç yada örtü gelmemelidir. Tesettürlü başvuru sahiplerinin kaşlarının bittiği noktaya kadar yüzün tamamı görünür olmalıdır. Kapalı misafirlerin bone ile çekilmesi gerekmektedir.
Photoshoplu, flu yada fazla parlak fotoğraflar kabul edilmemektedir. Fotoğrafların pasaportunuzda ve varsa daha önceki aldığınız vizelerde kullanılmamış olduğuna dikkat ediniz.

4. Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış ; hangi tarihte işe başladığını ,şirkette görev aldığı pozisyonu, seyahat amacını ve ilgili tur tarihleri arasında izinli olduğunu belirten ilgili makama hitaben yazılmış çalışanlar için kurum vize talep dilekçesi. ( Antetli kağıtta şirket kaşesinin , İmzayı atan yetkilinin adı ve soyadı ve imzası çok net bir şekilde okunaklı olmalıdır.

5. Şirketin Faaliyet Belgesi ; Son 3 aylık orjinal ıslak kaşe imzalı veya son 1 aylık e-imzalı e-faaliyet belgesi şeklinde olmalıdır. ( Kurumunuzun bağlı bulunduğu ticaret odasının internet sitesinden e-imzalı olarak alabilirsiniz.

Avukatlar - Barodan
Doktorlar - Tabipler odasından
Eczacılar - Eczacılar odasından
Diş Hekimleri - Diş Hekimleri odasından
Mimar Ve Mühendisler – Mimar ve Mühendisler odasından belge almalıdırlar.

6. Şirketin imza sirküleri fotokopisi

7. Şirketin vergi levhası fotokopisi ( Son dönem matrahlı )

8. Şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi

9. SSK işe giriş bildirgesi

10. Şirket son 3 aylık maaş bordrosu ( Bordroların şirket imza yetkilisi tarafından kaşeli ve ıslak imzalı olması gerekmektedir. )

11. E-devletten barkotlu sgk tescil ve hizmet dökümü ( Vize onaylanana kadar konsolosluk kontrol amacıyla tekrar talep edebilir. )

12. Güncel tarihte minimum 20.000 TL bakiyesi bulunan , geriye dönük son 6 aylık hesap hareketli banka hesap dökümü. Hesap dökümünde her sayfanın ıslak imza ve kaşeli olması gereklidir ve imzalayan banka memurunun imza sirküsü de olmalıdır. ( Banka hesap dökümünüz iletildikten sonra konsolosluk kontrol amacıyla tekrar talep edebilir. )

13.Tapu,senet,araç ruhsat fotokopileri

14. T.C kimlik numarası yazılı nüfus cüzdan fotokopisi

15.Evli olan yolculardan ilk 3 sayfa evlenme cüzdanı fotokopisi

16. Konfirmeli otel ve uçak rezervasyonu ( Tarafımızdan dosyanıza eklenecektir. )

17. Seyahat sağlık sigortası poliçesi ( Tur başlangıcından 1 gün önce ve bitişinden 1 gün sonrasını kapsamalıdır.) Tüm seyahat süresini kapsayan, ayakta ve yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayan, vefat halinde cenazenin ülkeye naklini içeren minimum 30.000 Euro teminatlı olmalıdır. ( Diğer para birimleri kabul edilmemektedir. ) Antetli kağıda basılmış ıslak kaşe imzalı veya barkotlu olmalıdır.

18. E-devletten tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Nüfus aile seçilerek , anne baba bilgileri alt alta gözükecek şekilde alınmalıdır. Evli olan kadın misafirlerimizin kızlık soy ismiyle ayrı olarak bir tane daha almaları gerekmektedir.

19.E-devletten ikametgah belgesi

20. E-nabız sisteminden aşı kartı

Not: Öğrencilerin öğrenci belgesi , Emeklilerin e-devletten barkotlu emekli belgesi , aktif çalışma hayatı olmayan misafirlerimizin mezun oldukları son okul diplomasını sunmaları gerekmektedir.