Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Sırala
Filtrele
6 Tur Bulundu
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyata Göre ArtanFiyata Göre Azalan
Uygula
12 Taksit
TUR KODU: T-DK2

Doğu Ekspresi ile Uçaklı Kars, Erzurum Turu - 2 Gece

Kars-Sarıkamış arası tren yolculuğu
Yataklı Vagon
TUR KODU: T-YD

Doğu Ekspresi ile Erzurum, Kars Turu / 1 Gece Tren, 2 Gece Otel

Söğütlüçeşme Tren Gidiş, Uçakla Dönüş
Yılbaşı Özel
TUR KODU: T-YD

Yılbaşı Doğu Ekspresi İle Uçaklı Kars, Erzurum Turu - 2 Gece

Kars-Sarıkamış arası tren yolculuğu
 • 2 Gece 3 Gün
 • 30.12.2023
 • Anadolujet Havayolları
 • İstanbul Çıkışlı
 • Diğer Tarihler
 • Kars, Sarıkamış, Erzurum
Yataklı Vagon
TUR KODU: T-AD

Adana Çıkışlı Doğu Ekspresi İle Van Kars Sivas Turu / 2 Gece Otel, 1 Gece Tren Konaklama

2 Gece Otel, 1 Gece Tren
 • 3 Gece 4 Gün
 • 24.01.2024
 • Özel Havayolları
 • Adana Çıkışlı
 • Diğer Tarihler
 • Van, Kars, Sivas
12 Taksit
TUR KODU: T-V3

Uçaklı Butik Van, Kars, Erzurum Turu - 3 Gece Konaklama

Sömestr Özel
 • 3 Gece 4 Gün
 • 25.01.2024
 • Türk Havayolları
 • İstanbul Çıkışlı
 • Diğer Tarihler
 • Van, Kars, Erzurum
Yataklı Vagon
TUR KODU: T-İD

İzmir Çıkışlı Doğu Ekspresi İle Kars İliç Divriği Sivas Turu - 1 Gece Otel, 2 Gece Tren Konaklama

2 Gece Yataklı Vagon Konaklamalı
 • 3 Gece 4 Gün
 • 27.01.2024
 • Özel Havayolları
 • İzmir Çıkışlı
 • Diğer Tarihler
 • Kars, İliç, Divriği, Sivas

Ucuz Doğu Ekspresi Turları, Trenle Doğu Ekspresi Fiyatları

Doğu Ekspresi  ile İç Anadolu'dan keşfedin. Ankara'dan başlayan tren yolculuğu, Kars tren istasyonunda sona eriyor. Tren belirli istasyonlarda durduğu için bu destinasyonları bu yolculukta keşfedebilirsiniz.  Doğu Ekspresi'nin Ankara'dan ilk durağı Kayseri. Kayseri'den sonra Sivas istasyonunda duran hızlı tren, Erzurum istasyonuna doğru yolculuğuna devam ediyor. Erzurum'dan sonra Erzincan'a devam eden Doğu Ekspresi treni, yolculuğunu Kars istasyonunda sonlandırıyor. Yaklaşık olarak bir gün süren bu yolculuk esnasında muhteşem doğa manzaraları sizleri bekliyor. Ayrıca Erzurum ve Kars’ın tarihi değerleri ve Doğu Anadolu’ya özgü lezzetleri de butik turunuza eşlik ediyor. Doğu Ekspresi trenine bilet bulmak son yıllarda oldukça zorlaştı. Yoğun talep gören ve kış aylarında her yaştan tatil severin ilgisini çeken Doğu Ekspresi Turu uygun fiyatlı tatil yapmak isteyenlerden de tam puan alıyor. 

Doğu Ekspresi trenine olan yoğun talep nedeniyle bilet bulmak oldukça zor oluyor. Kış aylarında yaşanan bu yoğunluk nedeniyle tur firmaları da bu destinasyonlara turlar düzenlemeye başladı. Erken rezervasyon turları arasından tercih yaparak uygun fiyatlı Doğu turu yapmanız mümkün oluyor. Ayrıca farklı bir kış tatili için son dakika fırsatları arasında Doğu ekspresi turlarının olup olmadığını kontrol etmeyi de unutmamalısınız. Tatilmil E-bülten aboneliği sayesinde gitmek istediğiniz destinasyonların kampanyaları hakkında da anında haberdar olabilirsiniz.

Doğu Ekspresi ile Kars

İstanbul’dan tura katılmak için üç alternatifiniz bulunuyor. Bunlardan ilki İstanbul Pendik tren garından Ankara tren garına giden hızlı trene binmelisiniz. Ankara'dan Doğu Ekspresi trenine aktarma yaparak tura başlayabilirsiniz. Seyahat acenteleri aracılığıyla Erzurum'a uçabilir, havaalanında rehberlerle tanışabilir ve Erzurum, Erzincan ve Kars Turu'na başlayabilirsiniz. Kars istasyonundan Doğu Ekspresi'ne binerek Ankara'ya doğal bir dönüş yolculuğu yapabilirsiniz. Dilerseniz uçakla paket tur ile uzun bir tren yolculuğuna çıkmadan Kars ve çevre illeri gezebilirsiniz.

Doğu Ekspresi Turu İzmir'den Kalkış İzmir'den bir tura katılmak isteyen

Misafirlerimiz, önce İzmir'den Butik Turları seçiyor. Bu geziler genellikle İzmir çıkışlı Ankara seferleri ile sağlanmaktadır. Doğu Ekspresi turu Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Ankara Tren Garı'na hareketle başlıyor. Kars gezinizin bitiminden sonra tur rehberleri Kars'ta gezilecek yerlere kadar size eşlik edecek. Kars ve çevre ilçeleri gezdikten sonra Kars tren istasyonundan dönüş yolculuğu  başlıyor. Ankara'da sona eren tren yolculuğu, İzmir'e uçuşla sona eriyor.

Doğu Ekspresi ile Nereleri Görebilirim?

Doğu ekspresi biletiniz hazırsa uzun bir yolculuk sizleri bekliyor. Bu yolculuk sırasında birçok dağ, şelale ve mevsim manzaraları görebilirsiniz. Dağları kaplayan beyaz örtü, donmuş şelale görüntüleri, tarihi köprüler ve daha fazlası görebileceğiniz muhteşem manzaralardan sadece birkaçı. Manzara haricinde tren yolculuğu sırasında birçok tatil severle tanışabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Doğu Ekspresi Tren Turları

Doğu Ekspresi'nde 3 tip otobüs bulunmaktadır. 26 saatlik bir yolculuk sürebilir. Bu nedenle trendeki konforunuz önem kazanmaktadır. Yataklı Vagonlarda konforlu bir seyahat yapabilirsiniz. Ancak bu vagonlar için bilet bulmak yüksek talep nedeniyle zor olabilir. Bunun için Tatilmil ile Doğu Ekspresi gezilerini tercih ederek tüm ulaşım, konaklama ve rehberlik süreçlerini kolaylıkla halledebilirsiniz. Ankara Kars  vagonları pullman, örtülü  ve yataklı vagon olarak ikiye ayrılır. İstediğiniz tur hakkında daha fazla bilgi için Tatilmil.com'u ziyaret edin.

Doğu Ekspresi ne zaman seçilir?

TCDD Doğu Ekspresi, her mevsim farklı bir güzellik sunan manzarayı görmenin harika bir yolu. Doğu denilince akla gelen karlı manzaraları görmek için Ocak, Şubat ve Mart aylarında turlara katılabilirsiniz. Mayıs ayının sonunda karlı manzaraların kaybolmasıyla oluşan dere ve şelaleleri görmek ve doğanın uyanışına tanık olmak istiyorsanız Anadolu Ekspresi sizi bekliyor.

Doğu Ekspresi Tur Noktaları Erzurum, Erzincan ve Kars

Doğu Ekspresi turunda ziyaret edebileceğiniz destinasyonlar. En popüler seferler, uçakla Erzurum'a giden ve 3 şehri gezdikten sonra sabah 8:00'de Kars'tan kalkan ve  dönüş yolculuğuna başlayan Anadolu Ekspresi ile yapılan seferlerdir. Erzurum'da Palandöken Dağı'nın eteğinde bulunan  Üç Kümbetler, Ulu Cami ve İkiz Minare Cami Erzurum'un mutlaka görmeniz gereken tarihi değerleridir. Erzurum denilince turist rehberlerinin önerdiği en iyi yerlerden akla gelen cağ kebabı yiyebilirsiniz.  Kars’a devam eden yolculuğunuzda Ani Harabeleri, Havariler Kilisesi ve Çıldır Gölü mutlaka uğramanız gereken yerler arasında. 1001 Kiliseli Şehir olarak bilinin Ani Harabeleri’nde volkanik taşlardan yapılmış kiliseler ve Anadolu’da yapılmış ilk camii olan Emir Manuçehr, göreceğiniz tarihi değerler arasında yerini alıyor. Buz tutmasıyla bilinen Çıldır gölünde ise kızak turu yapabilir, balık tutma faaliyetlerine katılabilirsiniz. Sarıkamış kayak merkezine giderek kış aktiviteleri yapmanız da mümkün.