Bayram Turları Kampanya Blog

Noel Pazarları Almanya & Fransa & İsviçre Turu - THY 3 Gece / Tüm Turlar Dahil

Yurt Dışı Tur
İstanbul
3 Gece, 4 Gün
Paylaş

Fiyatlar

4* Leonardo Royal Hotel Frankfurt & 4* Courtyard by Marriott Basel Vb.
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
0 - 2 yaş 3 - 6 yaş 7 - 12 yaş
1196.00 EUR
897,00 EUR
(33054.45 TL)
1196.00 EUR
897,00 EUR
(33054.45 TL)
1489.00 EUR
1117,00 EUR
(41161.45 TL)
150,00 EUR
(5527.50 TL)
877,00 EUR
(32317.45 TL)
877,00 EUR
(32317.45 TL)
Son Odalar

Tur Programı

FRANKURT (1 GECE) - STRAZBURG - BASEL (2 GECE) - RIQUEWIHR - EGUISHEIM - COLMAR - MULHOUSE
TÜM TURLAR DAHİL

 

 • Gün
  İSTANBUL - FRANKFURT - HEIDELBERG - FRANKFURT

  İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 06.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1587 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.05’te Frankfurt’a uçuş. Yerel saat ile 10.30’ta Frankfurt’a iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Frankfurt Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda Goethe’nin doğduğu ev, St. Bartholomew Katedrali, 600 yıllık belediye binası Römer, Eiserner Steg köprüsü, 260m yüksekliğindeki Commerzbak Binası, Zeil Caddesi, Almanya’nın en eski opera binası olan Alte Oper ve Frankfurt Noel Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Bu tur sonunda Frankfurt’a yaklaşık 1 saat mesafedeki Orta Çağ’dan kalma bir masal şehri olan Heidelberg’e hareket. Varışımızla beraber panoramik Heidelberg Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir bizi kırmızı çatılı evleri ile karşılıyor. Tarih ve doğanın iç içe geçtiği şehirde Heidelberg Şatosu, Main Köprüsü ve ünlü Maymunu, Herkül Çeşmesi, Heiliggeistkirche (Kutsal Ruh Kilisesi) ve Studentankarzer (Öğrenci Hapisanesi) göreceğimiz yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanda misafirlerimiz Heidelberg Noel Pazarının keyfini çıkarabilirler. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde Frankfurt’a ve otelimize doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Frankfurt’daki otelimizde.

 • Gün
  FRANKFURT - STRAZBURG - BASEL

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Fransa’nın en güzel şehirlerinden birisi olan Strazburg’a hareket. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası panoramik Strazburg Şehir Turuna başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve kentin tarihi merkezinde yer alan bir ada olan Grande Ile (şehir merkezi), Romanesk ve Gotik mimariyi bir arada görebileceğimiz Strazburg Notre Dame Katedrali, Petite France’ta 16. ve 17.yy’dan kalmış evler göreceğimiz yerlerin başlıcalarıdır. Son durağımız 1570 yılında kurulan ve Avrupa’nın en eski Noel pazarlarından birisi olan Strazburg Noel pazarı. Bu meşhur Noel pazarını görmek ve alışveriş yapmak için yılda 2 milyondan fazla kişi şehri ziyaret etmektedir. Şehir turu sonrası Noel pazarının keyfini çıkarmak için serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte buluşarak Basel’e ve otelimize transfer. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Basel’deki otelimizde

 • Gün
  BASEL - RIQUEWIHR - EGUISHEIM - COLMAR - BASEL

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Fransa'nın en masalsı şehirlerine olan panoramik Riquewihr, Eguisheim ve Colmar Turumuz için hareket. İlk durağımız yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk ile ulaşacağımız Riquewihr olacak. Riquewihr günümüzde 16. yüzyılda olduğu gibi kalan bir köy olarak kendine hayran bırakmaktadır. Ayrıca Riquewihr, köyde üretilen Riesling ve diğer harika şarapları ile de ünlüdür. Burada yürüyerek yapacağımız gezimiz sonrası 2013 yılında favori Fransız Köyü seçilen Eguisheim’e hareket. Üzüm bağları ile çevrili sıcak ve sevimli bir Orta Çağ köyü olan Eguisheim kaliteli Alsace şarapları üretmesiyle de meşhurdur. Burada da yürüyerek yapacağımız gezimiz sonrası günün son durağı olan Colmar’a hareket. İyi korunmuş eski yapılarıyla öne çıkan kent, farklı özelliklere sahip birçok mimari eser ve müzeleriyle de bölgeyi ziyaret edenlerin ilgisini çekmektedir. Rhine Nehri’nin kenarında kurulmuş olan şehirde, Noel ve yılbaşı için rengarenk ışıklı dekorlarla süslenen sokaklar ve tarihi binalar bizleri büyüleyecek. Turumuzda Colmar Old Town, St Martin’s Kilisesi, Colmar’ın simgesel mimarilerinden biri olma özelliğini taşıyan Phister Evi, Eski Gümrük Evi Koifhus, günümüzde ahşap evleri ile adeta ziyaretçileri büyüleyen Tanner’s District göreceğimiz yerlerin başlıcaları olacak. Tur sonunda vereceğimiz serbest zaman sonrasında Basel’e ve otelimize dönüş. Gecelememiz Basel’deki otelimizde.

 • Gün
  BASEL - MULHOUSE - BASEL - İSTANBUL

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip panoramik Mulhouse ve Basel Turu için hareket. Turumuza Mulhouse ile başlayacağız. Yürüyerek yapacağımız gezimizde Rue du Sauvage’den başlayarak Place de la Reunion’a çıkan sokaklarda tarihin izlerine tanıklık edeceğiz. Şehrin ikonik yapılarından birisi olan Avrupa Kulesi ve 1390 yılında inşa edilen şehir surlarının en eski kalıntılarından biri olan Bollwerk Kulesi ve Noel döneminde önüne kurulan Pazar yeriyle şenlenen Gotik mimarisiyle St. Etienne Katedrali göreceğimiz yerler arasında olacak. Sonraki durağımız kısa bir yolculuk ile varacağımız Basel olacak. Yürüyerek yapacağımız Basel gezimizde şehrin en eski yerleşim merkezi Altstadt, Rönesans dönemi pencereleri ve altın çanı ile meşhur belediye binası Rathaus, ikonik va tarihi kırmızı binasıyla Marktplatz, şehri ikiye bölen Ren Nehri üzerinde kurulu köprü Mittlere Brücke, Basel Katedrali Basler Münster, 1400'lü yıllardan kalma sur duvarlarından geriye kalan üç şehir kapısından en görkemlisi Basel Spalentor göreceğimiz yerlerin başlıcalarıdır. Vereceğimiz kısa bir serbest zaman sonrası rehberimizin bildireceği transfer saatinde Basel Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1926 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.05’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.10’ta İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-FRA/SXB-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 3 gece konaklama
Programda belirtilen sabah kahvaltıları
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
Panoramik Frankfurt şehir turu
Heidelberg şehir turu (70 EUR değerinde)
Strazburg şehir turu (95 EUR değerinde)
Riquewihr, Eguisheim ve Colmar turu (110 EUR değerinde)
Basel ve Mulhouse turu (85 EUR değerinde)
Türkçe rehberlik hizmeti
Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Schengen vize bedeli
Yurt dışı çıkış harcı
Seyahat sağlık sigortası (Firmamızdan yaptırabilirsiniz)
Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
Ekstra olarak belirtilen turlar
Kişisel harcamalar
Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR, rehber tarafında toplanacaktır)

Fotoğraflar

Önemli Notlar

GENEL ŞARTLAR
 
Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.
• Genel şartlar ‘Tur Broşürü'nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez. 
• Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz. 
• Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından yazılı veya sözlü olarak yapılacaktır. 
• Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
• Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
• Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
• Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
• Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
• Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
• 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 
• 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
• Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz. 
• Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 
• Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup, giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
• Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
• Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
• Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Tatilmil misafirleri Tatilmil sorumluluğundadır. 
• Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
• Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
• Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
• T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
• Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
• Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir. Bu durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
• Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilmil.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
• Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
• Tatilmil geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 
• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Tatilmil’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 
• Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
• Acente, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Tatilmil’den bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Tatilmil tarafından iptal edilmesi durumunda Tatilmil’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Tatilmil sorumlu tutulamaz.