Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

TUR KODU: 012

Konya Şeb-i Arus, Kapadokya Turu - 1 Gece Konaklama

 • 1 Gece Konaklama
 • 1 Gece 3 Gün
 • Lüks Otobüsler ile

2.699,00 TL başlayan fiyatlarla

- -

 • 15.12.2023 2699.00 TL
Oda 1

Konya Şeb-i Arus, Kapadokya Turu - 1 Gece Konaklama

Sema Gösteri Bileti Dahil!

Tur Hareket Tarihleri:
15 Aralık
Gezilecek Yerler
Konya, Mevlana Türbesi, Alaaddin Camii, Şebi Arus Törenleri, Kapadokya, Ürgüp, Paşabağ, Uçhisar, Üçgüzeller, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi

Tur Programı

  1. Gün
  Gece Yolculuğu

  Araç Kalkış Noktaları:
  22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı
  23:00 Mecidiyeköy Meydan Otobüs Durakları Yanı Mado Pastanesi Önü
  23:59 Kadıköy Evlendirme Dairesi İspark Otopark Yanı 
  00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E 5 Ankara İstikameti)
  00:30 Çayırova Mc Donald’s Önü
  01:15 İzmit Halkevi Durakları (Asya Otel Karşısı) 
  05:30 Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri (Armada Avm Karşısı)

  Belirtilen kalkış noktalarından hareket ile Tatilmil ile Konya Şeb-i Arus Kapadokya Turu için gece yolculuğumuza başlıyoruz.

  2. Gün
  Alaaddin Camii - Karatay Medresesi - İnce minareli Medrese - Yeşil Kubbe - Mevlana-Şems-i Tebriz Türbesi - Sema Töreni

  Kulu yolu üzerinden Anadolu Selçuklu Devleti-nin Başkenti Konya-ya doğru devam ediyoruz.Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası Konya merkeze ulaşıyoruz. İlk olarak 1.Alaeddin Keykubat'ın tamamladığı Alaeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile Hocası Şems-i Tebrizi'nin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından İzzettin Keykavus 2. devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnceminareli Medrese (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra),Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled'in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergahını geziyoruz. Öğle yemeğinin ardından Sema Törenlerini izlemek üzere Mevlana Kültür Merkezine gidiyoruz. Sema Töreninin ardından Mevlana'yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz Türbesini ziyaret ettikten sonra bölgeye has imal edilmiş özel Mevlana Koleksiyonlarını görmek üzere aynı zamanda alışveriş yapma imkanı bulabileceğimiz koleksiyon mağazasına hareket ediyoruz. Buradaki verilen serbest zaman sonrasın da Konya dan ayrılıp Nevşehir'deki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
  Öğle Yemeği: Konya da serbest menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Konaklama Oteli: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.

  3. Gün
  Balon Turu - Güvercinlik Vadisi - Uçhisar Kalesi - Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Avanos -Onyx Taş Atölyesi - H. Bektaş-ı Veli - Elmadağ - Ankara

  Balon'a katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz(Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir. Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası günümüzün ilk fotoğraf molası Güvercinlik Vadisi – Uçhisar Kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir, Ankara üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka Tatilmil.com organizasyonunda buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)
  Öğle Yemeği: Uranos Restaurant menü olarak alınacaktır.( Ekstra)
  Akşam Yemeği:  Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
  Konaklama Oteli: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Tur Fiyatları

  15.12.2023 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

  • Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
   Kişi Başı
   Tek KişiEk YatakÇocukTaksitler
   15.12.2023 - 17.12.2023Standart Oteller Vb.Müsait4.907,27 TL
   2.699,00 TL
   6.363,64 TL
   3.500,00 TL
   4.907,27 TL
   2.699,00 TL
   0 - 5 Yaş 1.702,00 TL
   6 - 11 Yaş 2.699,00 TL
   Taksitler »

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Acente Araçları ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
 • Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü Oluşan 1 Akşam Yemeği
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Araç İçi Bardak Su
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Sema Gösteri Bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği
 • Müzekart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Önemli Bilgiler

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 2 Gece 3 Gün olup; 1 Gece otel konaklamalıdır. 

ÖNEMLİ NOT
* Tüm Turlarımızda Tören Seans Saati 14.30 veya 20.00'dir.
* Sadece 16 Aralık Çıkışlı Turumuzun Töreni Vuslat Gecesi'ne Denk Geldiğinden Tören Saati 19.00'dır.
* Tören davetiyeleri tur tarihlerine göre alınmış olup kişi sayısı ile sınırlıdır. Davetiyeler program ve protokol yoğunluğu göre GÜNDÜZ VE GECE OLARAK değişebilir. Böyle bir durumda yaşanabilecek saat ve seans değişikliğini Tatilmil.com, misafirlerine 24 saat öncesine kadar bildirerek değişiklik hakkını saklı tutar.

 • Tur bilgilendirmeniz (rehber bilgisi, araç bilgisi, kalkış noktaları vb.) turunuzun hareketinden 1 gün öncesinde yapılacaktır. Bilgilendirmenin tarafınıza ulaşmaması durumunda lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Tatilmil misafirleri Tatilmil sorumluluğundadır. 
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
 • Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 • 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatilmil.com'un sorumluluğu yoktur.
 • Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilmil.com'da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilmil.com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir. Gidiş-dönüş otobüs biletleri Tatilmil.com tarafından karşılanır. 
   
 • Mola Yerleri
  Kaynaşlı Türsan Dinlenme Tesisleri (mücbir ve acil sebeplerden dolayı farklı tesislerde de mola verilebilir)
  Kula Makası Ayrancı Dinlenme Tesisleri (mücbir ve acil sebeplerden dolayı farklı tesislerde de mola verilebilir)
   
 • İKLİM ŞARTLARI
  Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz.Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi'ne doğru eserken artık kurudur. 

  >Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

  OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

  >MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

  >NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

  >MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

  MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

  >ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

  MINIBUSLER: ( 16?ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

  >VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

  >VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

  >MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

  MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

  TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Tüm misafirlerimiz, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır. 

Yorumlar