Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

TUR KODU: S-İS

Yeryüzündeki Cennet İsviçre Turu - 3 Gece

 • 3 Gece Konaklama
 • 3 Gece 4 Gün
 • Türk Havayolları

başlayan fiyatlarla

- -

Oda 1

Yeryüzündeki Cennet İsviçre Turu - 3 Gece

Zürih (2 Gece) - Cenevre (1 Gece)
Zürih, Luzern, Montrö, Lozan, Cenevre Şehir Turları Dahil

Tur Hareket Tarihleri:
Gezilecek Yerler
Zürih, Luzern, Montrö, Lozan, Cenevre

Tur Programı

  1. Gün
  İstanbul - Basel - Zürih

  İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 06.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1923 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.10’ta Basel’e uçuş. Yerel saat ile 10.20’te Basel’e iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile Zürih’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek, yeryüzündeki cennet İsviçre’nin doğası ile tanışacağımız keyifli bir yolculuk sonrası Zürih’e varışımızı takiben panoramik Zürih Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda ikiz kuleleriyle şehrin etkileyici yapılarından Grossmünster Manastırı, 19.yüzyıldan kalma vitraylarıyla ilgi çeken Fraumünster Kilisesi, ünlü İsviçre markalarının vitrinleri süslediği alışveriş caddesi Banhoffstrasse, şehrin içinden geçerek Zürih gölüne akan Limmat Nehri ve bu nehir üzerinde şehrin iki yakasını birbirine bağlayan biribirinden güzel köprüler, Avrupa’nın en büyük saatine sahip St.Peterskirche Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odaların hazır olması durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Zürih Gölü Tekne Turuna katılabilirler. Gecelememiz Zürih’teki otelimizde.

  → Zürih Gölü Tekne Turu | 30 EUR Yetişkin - 20 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
  Zürih’ten bineceğimiz teknemiz ile muhteşem Zürih Gölü’nü keşfe çıkacağız. Yaklaşık 2 saat sürecek göl üzerindeki seyahatimiz boyunca teknemiz zigzaglar çizerek gölün kenarındaki çeşitli rıhtımlara yanaşarak göl kenarında yaşayan sakinleri bırakıp alacak. Yeme ve içme imkanı bulacağımız teknemizin son durağı Rapperswil olacak. Bu şirin kasabada vereceğimiz kısa bir mola sonrası aracımızla Zürih’e ve otelimize döneceğiz.

  2. Gün
  Zürih

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Schaffhausen Ren Şelalesi ve Stein am Rhein Turuna katılabilirler. Gecelememiz Zürih’teki otelimizde.

  → Schaffhausen Ren Şelalesi ve Stein am Rhein Turu | 60 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
  Bu turumuzda ilk olarak Zürih’ten yaklaşık 50 dakika mesafede bulunan, 150 metre genişlik ve 23 metre yükseklik ile Avrupa’nın en büyük şelalesi olan Ren Şelalesini görmek için Schaffhausen kantonuna gideceğiz. Şelale ve yanında, hakim noktada yer alan Laufen Kalesi (Schloss Laufen) tablo güzelliği ile bizleri etkileyecek. Biraz yürümeyi göze alanlarımızla manzara terasından şelaleyi çok daha yakından seyretme imkanımız olacak. Buradan sonra yine Ren Nehri kenarında yer alan ve Orta Çağ'dan kalma özelliğini çok iyi koruyan Stein am Rhein’e gideceğiz. Tarihi bölümü araç trafiğine kapalı olan şehrin bir kısmı iyi korunmuş şehir surlarını ve kale kapısını, ön cepheleri fresklerle süslü ahşap karkas evlerini ve sergilediği antik sokak planını birlikte yürüyerek keşfedeceğiz. Bu tipik tarihi İsviçre şehrinde vereceğimiz kısa bir mola sonrası aracımızla Zürih’e ve otelimize döneceğiz.

  3. Gün
  Zürih - Luzern - Montrö - Lozan - Cenevre

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Cenevre’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuk sonrası ilk turumuz, ünlü Fransız şair Alexandre Dumas’ın “İsviçre güzel bir istiridye, Luzern de onun içindeki incidir” dediği Luzern Şehir Turu olacak. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken ölen 800 İsviçre askerinin anısına yapılmış olan Aslan Anıtı (Löwendenkmal), etrafında kuğuların yüzdüğü Reuss Nehri'nin üzerinde yer alan Kapell Köprüsü, köprünün üstünde ahşap tavanlarda yer alan 100’e yakın üçgen yağlı boya resmi ve köprüye bağlı sekizgen su kulesini gezerek yolumuza devam edeceğiz. Yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası tarihimizde boğazlar anlaşmasıyla ile akıllarımızda yer edinen Möntrö’ye varış. Cenevre Gölü kıyısında yer alan bu güzel şehri panoramik Montrö Şehir Turu çerçevesinde gezdikten sonra bu sefer Cumhuriyetimizin uluslararası hukuki temelini oluşturan antlaşmadan tanıdığımız Lozan şehrine hareket. Yaklaşık yarım saat sonra yine Cenevre Gölü kıyısında yer alan şehre varış. Panoramik Lozan Şehir Turu sonrasında günümüzün son durağı olan Cenevre’ye yaklaşık 1 saat sonra varışımızı takiben panoramik Cenevre Şehir Turuna başlayacağız. Bir kısmını yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda Mont Blanc Köprüsü, Jean Jacques Rousseau adası, Çiçek Saat, Büyük Katedral, Barış Parkı ve Birleşmiş Milletler Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Cenevre’deki otelimizde.

  4. Gün
  Cenevre - İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Annecy Turuna (Fransa) katılabilirler. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde otelimizden havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1920 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.10’ta İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.25’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

  → Annecy Turu (Fransa) | 60 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
  Annecy Gölü ile dağlar arasına sıkışmış görüntüsünden dolayı Coğrafyacı Raoul Blanchard’ın “Fransız Alplerinin İncisi” diye nitelendirdiği Annecy’e doğru hareket. Turumuzda Venedik misali kanalları, şirin dar sokakları, cezbedici restoran ve kafeleri, her yerden fışkıran çiçekleri ile oldukça romantik kenti keşfettikten sonra kısa bir serbest zaman vereceğiz. Rehberimizin bildireceği yerde ve saatte toplandıktan sonra aracımızla yaklaşık bir saatlik mesafedeki Cenevre’ye ve otelimize dönüş.

Tur Fiyatları

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile IST-BSL/GVA-IST parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 3 gece konaklama
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Otel – havalimanı – otel transferleri
 • Programda belirtilen tüm şehir turları
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İsviçre vize bedeli veya Schengen vizesi (Firmamızdan başvurabilirsiniz)
 • Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 • Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR)

 

Önemli Bilgiler

Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır.

GENEL ŞARTLAR

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 • Genel şartlar ‘Tur Broşürü'nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından yazılı veya sözlü olarak yapılacaktır.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup, giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Tatilmil misafirleri Tatilmil sorumluluğundadır.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir. Bu durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilmil.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 • Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
 • Tatilmil geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Tatilmil’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Acente, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Tatilmil’den bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Tatilmil tarafından iptal edilmesi durumunda Tatilmil’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Tatilmil sorumlu tutulamaz.

Yorumlar