Bayram Turları Kampanya Blog

Ayrıcalıklı Rota ile Thy Vizesiz Büyük Balkan Turu - 6 Ülke 7 Gece / Ekstra Turlar, Herşey Dahil

Yurt Dışı Tur
İstanbul
7 Gece, 8 Gün
Paylaş

Fiyatlar

Tur Programı

VİZESİZ - 7 Gece 8 Gün – 5* ve 4* Oteller 
EKSTRA TUR YOK – HERŞEY DAHİL !!!! KOSOVALI PROGRAM

DOYA DOYA 6 ÜLKE, 6 BAŞKENT,  21 Şehir 
Karadağ –   Arnavutluk– Makedonya – Kosova - Sırbistan – Bosna Hersek 
 "Tivat- Perast- Kotor- Budva- Sv Stefan- Bar- Ulçin- İşkodra- Tiran- Berat-  Elbasan- Ohrid - Struga- Sv Naum- Tetova-Matka- Üsküp- Priştine- Prizren- Belgrad- Srebrenica-  Konjic-jablanica-  Mostar- Blagay- Poçitel- Saraybosna"

 • Gün
  İstanbul - Tivat – Kotor – Budva - İşkodra (Karadağ)

  İstanbul Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali …. Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın sefer sayılı uçağı ile saat 07:30'da Karadağın Tivat şehrine’a hareket. Yerel saat ile 08:15’de Tivat’a varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Kotor a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor körfezindeki panaramik yolu takip ederek Perast kasabasına ulaşıyor. Küçük Venedik kasabasında ortaçağdan kalan sarayları ve kiliselerini fotoğraflıyoruz. Burada bulunan St. Georg ve kayaların Meryem’i kiliselerin olduğu adaları fotoğraflıyoruz. Daha sonra tarihi ortaçağ şehri olan Kotor şehrine varışımzı gerçekleştiriyoruz. Burada  StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor turumuz sonrası son olarak Budva’da namaz için molamızı yapıyoruz. Daha sonra, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan adasını tepeden görebileceğimiz bir noktadan fotoğraflıyoruz. Sonrasında Bar ve Ulçin şehirlerinden geçerek Arnavutluğun  İşkodray’a kentine ulaşıyoruz. İşkodra varışımız sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

  Sabah Kahvaltısı; Uçak içerisinde ikram olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği:  Kotor şehrinde serbest zamanda alınacaktır.
  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
  Konaklama:  Rozafa hotel vb. 
  Rota: Tivat-Perast 15km , Kotor –İşkodra 108 KM
  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

   

 • Gün
  İşkodra - Tiran – Berat- Elbasan – Ohrid ( Arnavutluk – K. Makedonya)

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Başkent Tirana hareket ediyoruz. Panoramik  turumuzda 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi , 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Tran Universitesi meydanı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından  öğle yemeği ve öğle namazı için Tiran merkezde serbest zamana geçiyoruz. Sonrasında Arnavutluğun müze şehri olarak kabul edilen Berat şehrine hareket ediyoruz. Burada Berat şehrinde yapacağımız tur esnasında kalesini panoramik olarak gördükten sonra yürüyerek tarihi şehrin önemli yapıları olan kurşunlu camii, halveti tekkesi, tarihi gorica köprüsü, Müslüman ve Hristiyan mahallelerini gördükten sonra öğle yemeği ve alışveriş için serbest zamana geçiyoruz. Öğle namazını buradaki tarihi camide kıldıktan sonra bir diğer şehir olan Elbasana hareket ediyoruz. Kaleyi ve çevresinde yapacağımız kısabir molanın ardından şkubin vadisinden  geçerek Kuzey Makedonyaya Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

  Konaklama: Hotel Aqualina v.b – OHRID
  Rota: İşkodra-Tiran: 100 km Berat : 120 km Berat- Ohrid : 200 KM 
  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

   

 • Gün
  Ohrid – Sveti Naum – Matka Kanyonu – Üsküp (K. Makedonya)

  Sabah kahvaltısı sonrası  Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünün kaynağını aldığı Sv Nauma hareket ediyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Ohrid gölünün doğduğu kaynağı ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Burada size sıradışı bir deneyim yaşatıyoruz. Göl kaynakları üzerinde yapacağımız huzur verici kayık turuyla bizi adeta kendine hayran bırakacak doğanın tadını çıkarıyoruz. Kayık turumuz şirketimizin misafirlerine özel bir jest olarak programa dahil edilmiştir. Ardından Ohrid şehrine hareket ediyoruz. İsmini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında ; 17 yydan beri varlığını sürdüren Halveti Tekkesi ,Ohrid’in sembolü Çınar ağacı, Türk Çarşısı, uzun süren restorasyon çalışması sonrasında tekrar ibadete açılmış olan Ali Paşa Camii, Ohrid Limanı ,Karantina kilisesi , Kendinizi bir film setinde gibi hissettirecek olan ; Türk ve Horasan evleri, Abbaralar ,Antik Egnatia yolu , Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Samuel Kalesini panoramik olarak  görülecek yerler arasındadır .Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. İncicilik; Ohrid tarihi boyunca şehrin önemli geleneklerinden biridir. Serbest zamanda tüm yapım aşamalarını inceleyip alış veriş yapma şansınız olacaktır. Serbest zaman sonrası Mavrova milli parkından geçerek Gostivar üzeri  Tetova-Kalkandelen şehrinde önce Harabati Baba tekkesini ardından Alaca Camisini ziyaret ediyoruz. Sonrasında  Başkent Üsküp’e hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. 

  Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
  Konaklama: Gold Otel v.b. ÜSKÜP
  Rota: Ohrid – Sv Naum ;23 KM , Sv Naum –Matka 194 KM 
  Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak tahmini  19:00

   

 • Gün
  Üsküp – Kosova (Prizren) – Üsküp (K. Makedonya)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası. Başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Ziyaretlerimiz sonrası nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’ya hareket ediyoruz.  Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Priştinayı panoramik olarak gördükten sonra İlk olarak Murad Hüdavendigar Türbesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’e varıyoruz. Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, tarihi çınar ağacı, bayraklı camii, şadırvan meydanı ,Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte Üsküp’e variyoruz.Geceleme otelimizde. 

  Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği: Akşam Yemeği otelimizde alınacak olup ücrete dahildir.
  Konaklama: Gold Otel v.b. ÜSKÜP
  Rota: Üsküp – Pristina 92 KM, Pristina –Prizren 85 KM ,Prizren – Üsküp 161 KM
  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

   

 • Gün
  Matka Kanyonu – Belgrad (Sırbıstan)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası başkent Üsküp yakınlarındaki muhteşem doğasıyla Matka Kanyonunu ziyaret ediyoruz. Yapacağımız kanyon yürüyüşümüzü baraj gölü üzerinde motorlu kayıklarla kanyonun muhteşem doğasının keyfini sürüyoruz. Bu tekne turu siz değerli misafirlerimize dahil olarak organize edilecektir. Buradaki ziyaretimizin ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeği ve namazı için yol üzerinde uygun bir tesiste mola verilecektir. Belgrad’a varışımızla panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Aziz Sava katedrali, slavia meydanı, bombalanmış askeri binalar, parlamento binası, eski kraliyet sarayı ve bugünkü cumhurbaşkanlığı sarayı, Moskova oteli, teraziye meydanı, cumhuriyet meydanı, ulusal müze ve opera binasını görüyoruz. Daha sonra yürüyerek rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir turunda öğrenci meydanı, Knez Mihalova caddesi, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopold Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, arasındadır. Ayrıca Belgrat’ta aktif olan tek Türk camisi olan Bayraklı Camisi ziyaretiyle turumuzun bitiriyoruz. Burada  şehir merkezinde serbest zaman ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
  Konaklama: Holiday inn  v.b. BELGRAD
  Rota: Üsküp –Belgrad 432 KM
   Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

   

 • Gün
  Belgrad - Srebrenica -Saraybosna (Bosna Hersek)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tuna ve Sava nehri üzerinde 1 saatlik tekne turunu muhteşem manzaralar eşliğinde yapıyoruz. Tekne turumuz şirketimizin jeti olarak ücrete dahil edilmiştir. Bu eşsiz deneyimimizde sava ile tuna nehirlerinin buluşmasına ve ayrıca savaş adasını yakıdan görme fırsatımız olacak. Daha sonra Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Sırp ve Boşnak köylerinden geçerek Bosna hersek sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından Bosna Hersekin Sırp kantonuna girişimizi yapıyoruz. ilk ziyaret noktamız 11 temmuz 1995 yılında gerçekleşen katliamın merkezi olan SREBRENİCA yı anmak üzere ziyaret ediyoruz. Burada Masum Boşnak halkının tutulduğu kamp alanını ve şehitliği ziyaret ederek anmamızı gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği ve namazı için uygun bir tesiste mola yapılacak. Molamızın ardından drina Alplerini aşarak yaylalardan geçerek başkent Saraybosna’ya ulaşıyoruz. 

  Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği: Yöresel Restaurant’da Boşnak Köftesi, tur ücretine dahildir.
  Konaklama: Holiday Otel v.b. SARAYBOSNA
  Rota: Belgrad – SREBRENİCA- Saraybosna 360 KM
  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

   

 • Gün
  Saraybosna – Konjic – Mostar – Blagaj – Trebinje

  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak  Mostar`a hareket ediyoruz. Mostar yolculugumuz  bazi durulacak noktalarda  molalar vererek  yaklasik 2.5 saat surecektir.Ilk molamizi Konjic (Konyitz) sehrinde Osmanli dan gunumuze kadar gelmis restorasyonu Turkiye tarafindan yapilan meshur Konjic (konyitz) koprusunu gorme ve  Neretva nehri kanarinda fotoğraf molası gerçekleştiriyoruz. Ardından jablanica şehrinde Partizan tarafından alman nazi örgütüne ait bombalanmış olan kara treni fotoğraflamak ve hikayesini rehberimizden dinlemek üzere kısa bir çay, kahve molası gerçekleştiriyoruz. Neretva nehri boyunca yapacağımız panoramik yolculuğumuzda muhteşem manzaralar bize eşlik edecek. Sonrasında Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni, küçük mostar köprüsünü, tabakhane camisi ve hamamını görüyoruz .Mostar turumuz sonrası son Osmanlı köyü olan Poçiteli ziyaret ediyoruz. Burada 15 yy dan kalan son Osmanlı sınır köyünde yapacağımız molanın ardından Sarı Saltuk hazretlerinin makamlarından birisi  Blagajı ziyaret edip Saraybosna’ya  hareket ediyoruz. Dönüş yolunda kuzu çevirmesiyle meşhur olan jablanica bölgesinde neretva manzaralı yöresel bir restaurantta kuzu çevirme olarak alıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği: jablanica bölgesinde kuzu çevirme olarak alınacaktır.fiyata dahildir.
  Konaklama: Saraybosna 
  Rota: Saraybosna –Konjic  62 KM , Konjic- Mostar 64 KM , Mostar – Balgaj 13 KM , Blagaj –Saraybosna 120 KM
   Otele Giriş Saati: Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 20:00

   

 • Gün
  Saraybosna -Savaş Tüneli (Bosna Hersek)

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası , İlk ziyaret noktamız şüphesiz saraybona ve Boşnak halkının mücadelisini anlamak için  havalimanı yakınlarındaki umut tüneli olarak anılan savaş tüneli müzesini ziyaret ediyoruz. Umut tünelinden günümüze kalan orijinal kısmını görebilme fırsatımız olacak. Özel video ve fotoğraflarla bağımsızlık mücadelesinin sembol noktalarından birisi.  Burası bugün askeri bir müze olarak hizmet vermektedir. Ardından Saraybosna şehir merkezine hareket ediyoruz. Öncelikle  panoramik şehir turumuzda Avrupa’nın Kudüsü olarak anılan Saraybosna’da bağımsızlık savaşında bombalanmış binaları, 19yy Avusturya Saraybosna’sında kalan yapıları, birinci dünya savasının başlamasına sebep olan Avusturya- Macaristan veliahtı Franz Ferdinand’ın suikaste uğramış olduğu latin körüsünü, at meydanını ve Fatih Sultan Mehmet’in anısına inşa edilmiş fatih camisini görüp milli kütüphane yakınlarında araçtan inip şehir turumuz yürüyerek yapıyoruz. İlk durağımız merkeze yakın olan Kovaçi şehitliğinde yatan Bağımsız Bosna hersekin ilk devlet başkanı olan bile kral Aliya İzzet Begovicin mezarı olacak. Daha sonra Saraybosna’nın  müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni, Baş çarşı camii, Saraybosna’nın sembolü olan sebili, Morica hanı , Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camiisini ve külliyesini, imarethanesi,  ve bedestenini görüyoruz.. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz.  .  Çarşıda alışveriş ve namaz için boş zaman verilecektir. Serbest zamanın ardından havalimanına hareket etmek üzere rehberimizin belirttiği noktada buluşup Saraybosna havalimanına hareket ediyoruz. THY Saraybosna uçuşumuz saat 20:45 teki uçağımızla istanbula uçuşumuza gerçekleştiriyoruz. 23:45'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

  Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
  Konaklama:  Rozafa hotel vb. 
  Rota: Trebinje – Kotor 95 KM , Kotor –İşkodra 108 KM
  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Tivat / Saraybosna -İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
* Yerel Ulaşım Hizmetleri
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* 5 ve4* Otellerde 2 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Belgrad , 2 Gece Saraybosna, 1 Gece işkodra ile toplam 
*7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
* 1 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Belgrad , 1 Gece işkodra otellerinde alınan 5 akşam yemeği 
* Yöresel Resturant’da Boşnak Köftesi 
*Yöresel restaurantta Kuzu Çevirme 
* Prizren , Üsküp , Tetova , Ohrid , Belgrad , Saraybosna , Konjic , Mostar , Trebinje Kotor , Budva , İşkodra , Tiran Panoramik şehir turları
* Kosova Geçiş Ücreti 
* Sveti Naum Turu 
* Sveti Naum Kayık Turu
* Matka Kanyonu Turu
* Kanyon Tekne Turu
* Belgrad Tekne Turu
* Blagaj Tekkesi Turu  
* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri 
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Havalimanı vergileri ve servis bedelleri
* Programda belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı çıkış harcı 
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
* Otelde alınan ekstralar. 
* Tüm kişisel harcamalar 
* Öğle yemekleri 
* Şöför ve Rehber bahşişleri için kişi başı 10 euro verilecek.

Fotoğraflar

Önemli Notlar

GENEL ŞARTLAR
Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.
• Genel şartlar ‘Tur Broşürü'nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez. 
• Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz. 
• Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından yazılı veya sözlü olarak yapılacaktır. 
• Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
• Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
• Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
• Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
• Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
• Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
• 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 
• 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
• Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz. 
• Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 
• Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup, giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
• Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
• Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
• Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Tatilmil misafirleri Tatilmil sorumluluğundadır. 
• Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
• Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
• Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
• T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
• Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
• Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir. Bu durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
• Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilmil.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
• Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
• Tatilmil geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 
• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Tatilmil’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 
• Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
• Acente, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Tatilmil’den bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Tatilmil tarafından iptal edilmesi durumunda Tatilmil’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Tatilmil sorumlu tutulamaz